Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in H:\root\home\roboticmind-001\www\azadcompany-bad-2023-12-1\index.php(4) : eval()'d code(1) : eval()'d code(4) : eval()'d code(124) : eval()'d code on line 2
Dlaczego nie? A dlaczego tak?! Recenzja filmu Dlaczego nie! 2007 – Azad Compay

Dlaczego nie? A dlaczego tak?! Recenzja filmu Dlaczego nie! 2007

Decyzję o odpuszczeniu sobie śledzenia perypetii tej opowieści ułatwia fakt, że aktorzy uparcie nie grają. Anna Cieślak, na przykład, ogranicza się do szerokiego otwierania oczu. Maniera filmowania jej z półprofilu nieszczęśliwie upodabnia aktorkę do figury woskowej. W przypadku Macieja Zakościelnego postawiono na całkowity brak mimiki. Sceny tego rodzaju to zapewne postmodernistyczne aluzje do kina okresu jarmarcznego. – polska komedia romantyczna z 2007 roku w reżyserii Ryszarda Zatorskiego.

Małgorzata Kożuchowska

Małgosia, młoda dziewczyna z prowincji, przyjeżdża do Warszawy. Chce dostać się na studia, znaleźć pracę i spotkać „księcia z bajki”. Przed egzaminami na Akademię Sztuk Pięknych poznaje młodego Piotra. Brytyjskie władze nie chcą kontynuować negocjacji z UE w sprawie Brexit Małgosia zakochuje się w nim, również on obdarza ją uczuciem. Przez część okresu studiów, a także po nich, mieszkają ze sobą. Oboje pracują w firmie cateringowej, ale to nie jest szczyt marzeń Małgosi.

Informacje o filmie Dlaczego nie!

Mimo że jest utalentowana – z łatwością dostaje się na ASP – nie może w stolicy znaleźć pracy (co nie przeszkadza jej mieszkać w kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu). Pracownica agencji przedstawia ów projekt jako swój, nasza bohaterka zatem pracy nie dostaje, a także nie odzyskuje teczki z projektem. Aby ją odebrać, włamuje się do gabinetu prezesa firmy (Maciej Zakościelny) i z tego wszystkiego upija się (?). Następnie w alkoholowym transie trafia do samochodu prezesa, a ten uprowadza ją za miasto, bo akurat ma ochotę jechać na ryby. Dziewczyna nie wie, że nieśmiały i wrażliwy (a jakże!) chłopak jest ważną i bogatą personą, myśli że jest ochroniarzem (lexusa miałby mu pożyczyć szef).

Wideo do filmu Dlaczego nie

  1. Aby ją odebrać, włamuje się do gabinetu prezesa firmy (Maciej Zakościelny) i z tego wszystkiego upija się (?).
  2. Małgosia zakochuje się w nim, również on obdarza ją uczuciem.
  3. 6/10 – Fajna i zabawna, lecz do bólu przewidywalna polska produkcja.
  4. Pracownica agencji przedstawia ów projekt jako swój, nasza bohaterka zatem pracy nie dostaje, a także nie odzyskuje teczki z projektem.

Aktorzy biegają albo się snują, siedzą, rozmawiają, śpią. Łowią ryby, jeżdżą samochodami, kąpią się w jeziorze (w ciągu półtoragodzinnej projekcji sceny kąpieli to dobre piętnaście minut). Używają telefonów nokia, jeżdżą lexusami, wypoczywają w hotelach Spa Ireny Eris.

Recenzja filmu Dlaczego nie

Są spiętymi pracownikami agencji reklamowych, luźnymi studentami, lub jeszcze bardziej luźnymi prezesami agencji reklamowych. No i są jeszcze rolnicy – rodzice głównej bohaterki. Gdy ta bez zapowiedzi wraca do domu autostopem, rodzice czekają na nią przy drodze, skąd wnioskujemy, że stoją tam całe dnie. Małgosia dziewczyna ze wsi przyjeżdża do Warszawy z nadzieją, że zacznie studia na Akademi Sztuk Pięknych.

Treść filmu[edytuj edytuj kod]

Ewentualne problemy mogą sprawiać nielogiczności akcji, ale i tak nie ma to znaczenia. Oto młoda dziewczyna, mieszkająca na wsi, ma plan. Postanawia zdać na studia, dostać pracę, znaleźć księcia z bajki i urodzić mu trójkę dzieci (właśnie tak wykłada swoje priorytety w pierwszej scenie filmu).

By zdobyć jego serce, musi się zmierzyć z Renatą (Małgorzata Kożuchowska) i Ewą (Agnieszka Warchulska). Małgosia tuż po zrobieniu dyplomu na ASP chce zacząć karierę w reklamie. Po przyjeździe do Warszawy poznaje sympatycznego artystę plastyka – Piotra. Później na jej drodze staje uwodzicielski Dawid. A na końcu – w agencji reklamowej, w której stara się o pracę – spotyka przystojnego Jana… Trzej mężczyźni, ale tylko jeden wymarzony książę.

Zdjęcia plenerowe zrealizowano w Warszawie, Legionowie, Suwalskim Parku Krajobrazowym i na Wzgórzach Dylewskich[2]. Aktorów do głównych ról w filmie wybierali internauci. W plebiscycie zwyciężyli Maciej Zakościelny i Małgorzata Kożuchowska, jednak w głównych rolach zagrali Maciej Zakościelny i Anna Cieślak[1].

Sprawy się komplikują, gdy do gry wchodzą dwie femme fatale (w kolorze blond). Pierwsza to Ewa – szefowa firmy cateringowej, w której pracuje Piotr. Druga to Renata – jedna z gwiazd agencji reklamowej. Obie dla sukcesu – i w pracy, Strategia obrotu na kompresję zmienności przez poziomy Fibonacciego i w miłości są gotowe na wszystko. Małgosia po zrobieniu dyplomu na ASP wyjeżdża do Warszawy i podejmuje pracę w reklamie. Po przyjeździe do stolicy poznaje plastyka Piotra, później Dawida, a na końcu, w agencji reklamowej – Jana.

Rozpoczyna studia na Akademii Sztuk Pięknych, a po jej ukończeniu próbuje znaleźć pracę, ale też i miłość… Przypadek sprawia, że Małgosia dostaje się do agencji reklamowej. Małgosia (Anna Cieślak) kończy studia na ASP w Warszawie. Jej marzeniem jest praca w agencji reklamowej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *